Aga Kozak
Dziennikarka, coacherka i nauczycielka Dobrego Życia

Dziennikarka (przez lata pracowała w Gazecie Wyborczej i gazeta.pl), podcasterka (współprowadzi takie podcasty jak „Sharing is caring”, „Femitalk” i „ Podcast Intymny” – podcasty o dobrym, świadomym życiu i roli kobiet w społeczeństwie) aż w końcu trenerka, coach i wykładowczyni. Współzałożycielka Festiwalu Kręgi i twórczyni warsztatów dla kobiet (empowerment, ale też self-care, czy kręgi z pracą z ciałem).
Właścicielka biogramu, który trudno sformatować – przez swoich studentów zwana “ośmiornicą” (bo ośmiornica ma wiele ramion, które wszystko uchwycą). Dziennikarka – przez lata pracująca dla Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i gazeta.pl. Podcasterka – współprowadzi takie podcasty jak „Sharing is caring”, „Femitalk” i „ Podcast Intymny” – podcasty o dobrym, świadomym życiu i roli kobiet w społeczeństwie. Była Dyrektorka Programowa współwymyślonego przez nią Instytutu Dobrego Życia. Szkoleniowiec: coach, trenerka i wykładowczyni. Swoich studentów uczy kreatywności, a pracowników firm przede wszystkim wielu aspektów wellbeingu: redukcji stresu, medytacji, mindfulness, dobrego odpoczynku, snu, przyjemności ale też wszystkiego tego, co w ESG stoi pod “S”: inkluzywności, empowermentu czy komunikacji. Motywuje do pracy, opowiada o samoograniczeniach i o tym, jak je przejść. Uwielbia szkoleniowe wyzwania i dba o to, żeby warsztaty i wykłady nigdy nie były nudne: np. o stereotypach opowiada przywołując odkrycia archeologów i Lady Sapiens a o kulturowych stereotypach – opowiadając o zastosowaniu koloru różowego.
Jako zwierzę sceniczne i dobra interlokutorka prowadzi gale, konferencje, wydarzenia i spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne (po polsku i angielsku). Stworzyła ogólnopolski projekt konferencji “Kobiety wiedzą co robią” i swojego Festiwalu Kręgi, w ramach którego prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet. Była stałą ekspertką min. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Prowadzi i kuratoruje współwymyślane przez nią (po)wolne soboty w Pałacu Potockich w Krakowie, podczas których mieszkańcy miasta zanurzają się w praktykach sprzyjających regeneracji i introspekcji.
W swoim życiu pisała dla magazynów lifestylowych, kulinarnych i podróżniczych. Jest specjalistką od pogłębionych wywiadów, autorką jedynej w Polsce rozmowy z Anthonym Bourdainem. W swojej karierze rozmawiała min. z Brene Brown, Stingiem, Gisele Bundchen. Prowadziła programy kulinarne dla TVP. Współprowadziła galerię sztuki i jeden z największych festiwali fotograficznych.
Ukończyła kulturoznawstwo, medioznawstwo i amerykanistykę. Studiowała na krakowskim UJ, Middlesex University w Londynie i NYU w Nowym Jorku. Jest absolwentką Akademii Liderek, Wszechnicy UJ i Collegium Civitas. W ramach rozmaitych poszukiwań studiowała też lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem i tantrę.
Ostatnio pracuje z Google Polska i Auschwitz-Birkenau Foundation nad serią wydarzeń tworzących intelektualny salon: IMPULS (inspirujące masterclassy z mówcami z całego świata, które dają nowe spojrzenie na psychologię etyki, edukację czy prawa człowieka). Jest prowadzącą i współscenarzystką tych spotkań. Wymyśla też projekty akademii empowermentowych dla kobiet – np. w ramach działań wokół ESG. Od czasu do czasu w ramach kolektywu “Powiedziały co wiedziały” – oprowadza po wystawach sztuki.
Aktualnie pisze dwie książki: jedną o współczesnej męskości (Wydawnictwo Agora) i o oddechu (Wydawnictwo Helion).