Agnieszka Sikorska

Trenerka, Projektantka usług

Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Projektowania Usług w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej/School of Form. Ukończyła także Historię i krytykę dizajnu na  Uniwersytecie SWPS.

Od 10 lat współprowadzi interdyscyplinarne studio projektowe cooperativa studio, gdzie zajmuje się tworzeniem usług oraz zarządzaniem procesami projektowymi. Współpracuje z podmiotami publicznymi – na szczeblu państwowym i samorządowym, organizacjami i innowatorami społecznymi. Lubi duże projekty, oparte na badaniach i współpracy warsztatowej z różnymi grupami interesariuszy. Specjalizuje się w projektowaniu usług publicznych, adresowanych do szerokich grup odbiorców.

Jako zewnętrzna konsultantka pomaga optymalizować procesy świadczenia usług w organizacjach. Współpracowała w tym zakresie między innymi z Krajową Szkołą Administracji Publicznej, Lasami Państwowymi, Instytutem Badań Edukacyjnych.

Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług (service design) oraz design thinking i facilituje warsztaty projektowe – łącznie poprowadziła już ponad 1500 godzin warsztatów i szkoleń. W pracy trenerskiej lubi nawiązywać bezpośredni kontakt z uczestnikami i wchodzić z nimi w dialog. Zależy jej na dobrej atmosferze, sprzyjającej kreatywnej pracy.

Prowadziła szkolenia i warsztaty między innymi dla: Tatrzańskiego Parku Narodowego, Urzędu m.st. Warszawy, Polskich Kolei Linowych, Europejskiego Centrum Solidarności, Miasta Gdańsk oraz wielu firm prywatnych.