Dorota Szcześniak-Kosiorek

Trenerka, Konsultantka

Wieloletnia trenerka etykiety biznesu, savoir vivre, oraz profesjonalnego wizerunku i autoprezentacji. Wykładowca Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie. Szkoleniowiec w Warszawskiej Akademii Wizerunku.

Absolwentka Zarządzania i Marketingu na Politechnice Warszawskiej oraz Studiów Podyplomowych „Public Relations – Skuteczne kreowanie wizerunku”. Ukończyła liczne specjalistyczne kursy m.in. z zakresu kompetencji trenerskich, autoprezentacji, protokołu dyplomatycznego i etykiety.

W swojej pracy łączy zainteresowania savoir-vivre’em i psychologią wyglądu z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym w biznesie. Pracując na stanowiskach managerskich w firmach branży farmaceutycznej i medycznej zdobyła praktyczne doświadczenie w komunikacji biznesowej, budowaniu i utrzymywaniu długofalowych relacji z klientami, sprzedaży i negocjacjach.

Od 2006 r. z powodzeniem prowadzi szkolenia z zakresu etykiety w biznesie, sztuki dyplomacji, obsługi klienta, savoir-vivre, etykiety ubioru, dress code, autoprezentacji oraz doradza w zakresie wizerunku osobistego i biznesowego, uwzględniając kolorystyczny typ urody, sylwetkę, osobowość oraz pozycję zawodową, branżę i charakter pracy uczestników.

Wśród przeszkolonych osób znajdują się pracownicy m.in. międzynarodowych firm doradczych, kancelarii prawnych, instytucji finansowych, koncernów farmaceutycznych, firm informatycznych, urzędów i instytucji administracji publicznej. Ceniona przez klientów i uczestników szkoleń za indywidualne podejście, profesjonalizm, praktyczne i osadzone w danej branży realizowanie tematu szkolenia oraz empatię i takt w przekazywaniu feedbacku.

Prelegentka na konferencjach i kongresach branżowych. Jako ekspertka zapraszana do programów telewizyjnych (m.in. TVN, TV Biznes, Polsat) oraz radiowych (m.in. Polskie Radio PR1, Trójka, Euro Radio, Radio dla Ciebie, Eska Rock). Ponadto współpracuje z prasą i portalami internetowymi, pisząc artykuły na temat wizerunku i etykiety (m.in. Polska The Times, Uroda, Olivia, Monitor Prawny Dyrektora, wp.pl, onet.pl, portfel.pl, portaldlasekretarek.pl).

Projekty realizowała m.in. dla takich firm, organizacji i instytucji jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Zachodni WBK, Danone, EY, GIS, Hotel Regent, IMMUSEC, IPN, Kancelaria Prezydenta, Kraft Food, Kredyt Bank WBK, Louis Vuitton, Multimedia, PFRON, Phillip Morris, PKO BP, PwC.