Kinga Białek

Trenerka, Konsultantka, Specjalistka międzykulturowa

Absolwentka psychologii Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej (specjalizacja Psychologia Stosunków Międzykulturowych) oraz Collegium Civitas o specjalizacji Zarządzanie Integracją Międzykulturową. Certyfikowana Trenerka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), politolożka.

Od blisko 20 lat prowadzi działania szkoleniowe i doradcze, których celem jest rozwój kompetencji międzykulturowych i międzyludzkich, dla Polaków i obcokrajowców, w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych z zakresu m.in. komunikacji i współpracy międzykulturowej, zarządzania w środowisku międzykulturowym oraz obsługi i budowania relacji z klientem obcokrajowcem.

Jako konsultant wspiera polskich biznesmenów inwestujących za granicą w biznesie międzynarodowym. Angażuje się również w programy rozwojowe dla służb mundurowych np. Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Polaków powracających do kraju – reemigrantów przeprowadza przez powrotny szok kulturowy.

Specjalistka z zakresu kultury konkretnych krajów, jak i całych regionów. Dużą radość sprawia jej codzienna praca, polegająca na prowadzeniu szkoleń i treningów dla osób, które pracują w środowiskach zróżnicowanych kulturowo. W pracy trenerskiej ceniona za autentyczność, profesjonalizm, rzetelną wiedzę oraz przekazywanie praktycznych umiejętności. Wierzy, że kompetencja międzykulturowa jest kluczem do funkcjonowania w zglobalizowanym świecie.